Autor Wątek: Akoholizm  (Przeczytany 3908 razy)

werona

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Akoholizm
« dnia: 08 Lutego, 2019, 11:02:55 »
 czy wiedzieliście, że alkoholizm to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej bliskich? Jest to bardzo ważne, aby terapii poddała się cała rodzina, nie tylko alkoholik. Znalazłam namiary na sprawdzony ośrodek https://www.centrumdobrejterapii.pl/- położony jest w Krakowie  i mają spore doświadczenie w tych sprawach wiec są w stanie pomóc w takich sytuacjach

linda

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marca, 2019, 09:48:22 »
Oczywiście, że to problem i osoby uzależnionej, i otoczenia. A alkohol uzależnia bardzo szybko. Sporo osób argumentuje picie chęcią odprężenia. Nie wiedzą jednak, że jest doskonała alternatywa dla alkoholu. Taka, która nie uzależnia i jest absolutnie legalna. To wykazująca działania psychoaktywne, znana od stuleci roślina o nazwie Kava kava. Tutaj https://www.kavasklep.com/ na przykład można ją kupić. Napar z Kava kava uspokaja, relaksuje, daje odprężenie, rozluźnienie umysłowe. No i jak wspomniałam nie uzależnia i jest całkowicie bezpieczny.

Amebalia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maja, 2019, 21:40:56 »
Mam w rodzinie alkoholika.To nic przyjemnego...dobrze że w końcu znależliśmy dla niego ośrodek leczenia uzależnień i tam doszedł do siebie a psychologowie bardzo mu w tym pomogli. Ośrodek Medox http://medox.org.pl/ Bardzo dobrze zajmuje się takimi przypadkami. Mają indywidualny tok leczenia co jest bardzo pomocne.

sabinaaaa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja, 2019, 08:08:50 »
Nie wiem czy słyszeliście, ale według badań Światowej Organizacji Zdrowia a także informacji udostępnianych przez krajowe instytucje problem alkoholizmu jest poważny i prognozy na przyszłość nie są najlepsze. Czytałam na https://www.interaktywna.pl/spoleczenstwo o tym jakie są pomysły na ograniczenie spożywania alkoholu w Polsce i dobrze, że państwo coś w tym kierunku czyni. Jednym z pomysłów jest zmniejszenie ilości sklepów monopolowych i punktów handlowych posiadających koncesję na alkohol, a kolejny pomysł to np. podwyższenie akcyzy na alkohole.

sylp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwca, 2019, 18:59:03 »
no takie problemy są niestety bardzo poważne :/

semul

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwca, 2019, 18:06:54 »
alkoholizm to niestety dość poważny problem :/

romek4443

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwca, 2019, 14:54:15 »
Jestem ciekawy ile osób z was kiedykolwiek zagląda na stronę internetową produkcja rumu . Z tego co ja wiem to tam naprawdę jest bardzo dużo informacji na temat różnych rumów.Mojego przyjaciela ta strona bardzo zaciekawiła.

gonia

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudnia, 2019, 08:41:40 »
Sama wiem dobrze, jak ten nawyk może wyniszczać rodzinę. U nas, od kiedy pamiętam, piła moja mama i nie jest to miłe doświadczenie. Przez to, że nie zapraszaliśmy kolegów do domu, bo był wstyd, i zamykamy się w sobie. Teraz na szczęście jesteśmy na dobrej drodze. Mama przeglądała Ranking Ośrodków Terapii i obiecała się leczyć. Naprawdę na to liczymy.

IreneuszKwiat

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudnia, 2019, 11:42:50 »
Wydaje mi się, że to bardzo poważna choroba i ciężko się z nią walczy.

Mystia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Stycznia, 2020, 07:31:46 »
Zanim zaczniemy pomagać alkoholikowi Musimy zrozumieć, że osoba, którą kochamy i świadomie stosuje strategie obronne. Warto pamiętać, że pomaganie alkoholikowi wymaga siły psychicznej dlatego, aby uniknąć szybkiego wypalenia Zadbaj także o siebie. Marta też osoby uzależnione zapisać do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo

werona

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Marca, 2020, 22:45:30 »
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej w temacie jak przebiega leczenie alkoholizmu to zachęcam do zapoznania się z artykułem https://diagnozujmy.pl/leczenie-alkoholizmu-naltreksonem-jak-wyglada/ . Jeśli znacie kogoś kto się z boryka z tym problemem, to wesprzyjcie go , to bardzo ważne

olka8932

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maja, 2020, 10:48:43 »
Alkohol to niestety bardzo niebezpieczna rzecz i może stać się szybko naszym wrogiem, jeśli się uzależnimy. Na stronie http://www.czasnaterapie.pl/alkohol-niebezpieczny-wrog/ powinniście zerknąć sobie na interesujący artykuł, który może w jakiś sposób może Wam się uporać z tym problemem lub nigdy do niego nie doprowadzić.

pola88

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Maja, 2020, 21:04:17 »
Ja z kolei uważam, że można spróbować też z wszywką. Tu jest więcej info essperal24h.pl - wszywka daje dużą szansę na zerwanie z nałogiem, bo alkoholik wie, że nie może pić. Każda kropla alkoholu może uszkodzić organizm i narazić zdrowie na poważne schorzenia, a w ostateczności nawet śmierć. Jednak uzależniony jest świadomy, gdy podpisuje umowę, dlatego to przynosi tak dobre skutki.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia, 2021, 22:04:38 wysłana przez pola88 »

kurol

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Czerwca, 2020, 12:30:43 »
jak dla mnie alkoholizm to nie lada problem

mgielka

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lipca, 2020, 08:53:38 »
Zgodzę się z tym, że alkoholizm to bardzo poważny problem. Dlatego też ważne jest nie zostawiać takiej osoby samej z jego problemami bo na pewno to jej w niczym nie pomoże. Bo w końcu alkoholizm to pewien rodzaj choroby z którą należy walczyć. Moja znajoma słyszała o takim ośrodku jak Detoks Fenix który to jest jednym z najstarszych ośrodków leczenia uzależnień. Tutaj nawet na życzenie klienta mogą wszyć taką wszywkę alkoholową dzięki której nie będzie nas ciągnęło do alkoholu