Autor Wątek: Akoholizm  (Przeczytany 3917 razy)

AlberTunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lipca, 2020, 16:58:23 »
Alkoholizm to bardzo poważna choroba, w którą niestety dość łatwo wpaść. Znam kilka osób, które obecnie przebywają w ośrodkach leczenia uzależnień. Nikt z nas tego by nie chciał.

gonia

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipca, 2020, 10:08:19 »
Do tego problemu trzeba podejść w odpowiedni sposób i ja Wam powiem, że tylko odpowiednia terapia, na przykład w ośrodku Forest może pomóc. Sami sobie nie poradzimy, a możemy mieć terapię zamkniętą, albo otwartą, w zależności, jak dużo własnego samozaparcia mamy w sobie. ;) . Także warto o tym pomyśleć.

LESMIANOWICZ

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lipca, 2020, 14:40:28 »
A myślicie, że ma sens zmuszanie kogoś do leczenia się z takiej choroby jaką jest alkoholizm? Mój brat niestety nie da sobie przemówić do rozsądku.

wiolakwiat

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Listopada, 2020, 13:01:40 »
a ja myślę, że pomoc należy się także osobom współuzależnionym, czyli osób, które mieszkają z osobą z uzależnieniem. Bardzo pomocna może być dla nich pomoc psychologa, który pomoże im oswoić się z sytuacją i nauczy z tym żyć. Polecam zajrzeć na stronę kliniki https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa/. Jest to genialne miejsce, gdzie pod okiem specjalistów otrzymacie pomoc i wsparcie na najwyższym poziomie.

Kinder123

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1300
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Listopada, 2020, 12:42:39 »
Moim zdaniem warto kontaktować się ze sprawdzonym specjalistą dzięki tej stronie  https://wetalk.pl/  kontaktujecie się ze specjalistą dopasowanym do swoich potrzeb wtedy, gdy najbardziej potrzebujecie lub dysponujecie czasem. Poczytajcie o tym dokładnie na stronie ale według mnie to rewelacyjna opcja. Polecam serdecznie.

woled

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Listopada, 2020, 09:39:23 »
no ja mam podobne problemy z alkoholizmem niestety

cenko

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudnia, 2020, 09:39:33 »
warto jest leczyć alkoholizm od samego początku

miki32

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Grudnia, 2020, 19:00:31 »
Alkoholizm to poważny problem, ale żeby raz na zawsze pozbyć się nałogu, uzależniony sam musi tego naprawdę chcieć. Największym problemem jest sam odwyk, bo po zakończeniu leczenia, można znów poczuć pokusę. Dlatego trzeba udać się do specjalistów. Ja znalazłam ich https://medi-life.pl/konstancin/odtrucie-alkoholowe/ . Pacjentem zajmuje się grono lekarzy, w tym psychiatra. Dla każdego mają inną terapię, w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

werona

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Marca, 2021, 21:05:32 »
Moim zdaniem przydatny będzie detoks alkoholowy Pruszków bądź w innym mieście jeśli będzie bliżej. Znajomy leczył sie z alkoholizmu to wiem, że właśnie przeszedł taki profesjonalny detoks, mówił że dzięki temu proces był znacznie łatwiejszy niż gdyby przechodził go sam w domu bez medycznej pomocy

mgielka

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Detoks alkoholowy  w przypadku alkoholizmu bardzo istotnym  elementem terapii jest. I taki detoks możemy odbyć w ośrodku Lewin. Tutaj możemy także liczyć na pomoc wsparcie oraz zrozumienia terapeuty gdyż to bardzo istotne jest. Dlatego też ja właśnie zdecydowałam się na pobyt w tym ośrodku. Poza tym zapewniają tutaj  nie tylko leczenie odwykowe, ale też terapie grupowe i indywidualne, konsultacje lekarskie dzięki czemu każdy pacjent ma dobraną indywidualnie terapię odwykową.

bradtke.vergie

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Architekt, projektant wnętrz
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Maja, 2021, 12:24:31 »
Ta choroba wpływa też negatywnie na osoby z otoczenia uzależnionego.

sabinaaaa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Czerwca, 2021, 18:50:10 »
W dzisiejszych czasach niestety bardzo dużo osób jest uzależnionych od alkoholu. Są to osoby, które nie mogą pozbyć się nałogu i są w tzw. ciągu alkoholowym. Leczenie na własną rękę niestety zwykle przynosi marne skutki. Czytałam ostatnio, że osobom, które decydują się na terapię, zaszycie bądź inną formę leczenia, sugeruje się odbycie uprzednio detoksu alkoholowego w Bolesławcu. Odtrucie polega na podaniu kroplówek, na które składają się glukoza, która wzmacnia organizm oraz stabilizuje poziom cukru we krwi, a także soli fizjologicznej, która z kolei sprawi, że w organizmie zwiększy się poziom ważnych mikroelementów.

mgielka

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Lipca, 2021, 10:30:07 »
Alkoholizm to bardzo poważne uzależnienie z którym należy walczyć. Jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też warto uświadomić taką osobę o jej uzależnieniu.  Bo ja na przykład nawet przekonałam znajomą do zgłoszenia się do ośrodka Mental Relax w którym to udało jej się na spokojnie w ogóle podjąć walkę z alkoholizmem. Jest to miejsce w którym zatrudniają bardzo wysoko wykwalifikowany personel gotowy w każdej chwili nieść pomoc.

Ksawery_95

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Sierpnia, 2021, 19:13:35 »
Niestety uzależnienie od alkoholu jest bardzo ciężkie, potrzebny jest dobry odwyk i silna wola aby z niego wyjść

Kanika

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Akoholizm
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Sierpnia, 2021, 14:18:55 »
Najgorsze jest to, że problem ten dopada coraz więcej osób. I to w różnym wieku. Ludzie coraz chętniej sięgają po alkohol w trudnych chwilach swojego życia. Mój kolega gdy kompletnie stracił kontrolę na piciem, zapisał się na zaszycie alkoholowe. Zabieg ten odmienił jego życie. Esperal jest naprawdę skutecznym rozwiązaniem. Polecam https://esperalpoznan.pl/esperal-wszywka-alkoholowa-ostrow-wielkopolski-leszno-wrzesnia/, tutaj znajdziecie wiele interesujących materiałów o zabiegu zaszycia.