Autor Wątek: pomoc alkoholikowi  (Przeczytany 755 razy)

mgielka

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
pomoc alkoholikowi
« dnia: 09 Października, 2020, 10:55:55 »
Zastanawiam się w jaki sposób można pomóc alkoholikowi. Bo jednak jakoś trzeba pomóc lecz nie mam pomysłu jak to zrobić. Próbowałam z nim rozmawiać ale to na nic. Więc szukam jakieś podpowiedzi w necie i tak natknęłam się na ośrodek Detoks Fenix znajdujący się w Warszawie. Jest to w sumie placówka medyczna w której to otrzymamy pomoc oraz odbędziemy detoks alkoholowy.

SZKONTOWSKI

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Października, 2020, 14:08:14 »
Nie ma co ukrywać, że pomoc alkoholikowi jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy gdy taka osoba chciałby dostać pomoc. Inaczej to nie ma żadnego sensu, bo po co?

Kinder123

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1300
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopada, 2020, 18:07:01 »
Ja myślę że wdrożenie detoksu to dobra metoda na leczenie.  Zobacz co na ten temat piszą na stronie http://medycznydetox.pl/ W tej firmie z Warszawy oferują skuteczny detoks od alkoholu,  i szybki powrót do pełni sprawności. Polecam ten gabinet bo pracują tam świetni specjaliści. Pomogą każdemu kto boryka sie z takim uzależnieniem.

gonia

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego, 2021, 19:48:42 »
Wszystko rozbija się o to, czy taki alkoholik chce się leczyć. Jeśli tak, to powinniśmy mu to umożliwić. A jak? Oczywiście kierując go na odpowiednie leczenie. Dobra będzie terapia uzależnień Gdynia https://psychoterapeutagdynia.pl/terapia-uzaleznien-gdynia/ , ale jeśli nie macie możliwości, szukajcie blisko siebie. Na pewno ktoś takim osobom pomaga, ja w to wierzę.

WladyslawGrufat

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lutego, 2021, 09:49:06 »
Przede wszystkim taki alkoholik musi chcieć pomocy.

MaksymilianBisto

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lutego, 2021, 11:43:06 »
A znacie jakieś dobre miejsca takiej pomocy we Wrocławiu?

mgielka

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maja, 2021, 08:41:35 »
I to jest bardzo dobre pytanie. Bo jednak jakoś należy pomóc osobie uzależnionej od alkoholu. Wiem, że to takie łatwe nie jest dlatego też nie można się poddawać. I tak znalazłam nawet ośrodek Forest w którym to można liczyć na pomoc oraz wsparcie terapeutów. Poza tym tutaj nawet rodziny osób uzależnionych mogą liczyć na pomoc co według mnie także bardzo ważne jest. A że przy okazji można zapisać się na detoks organizmu to czemu by nie skorzystać z takiego rozwiązania.

sabinaaaa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwca, 2021, 18:44:50 »
Rozmowa z alkoholikiem i nakłonienie go do leczenia, bywa naprawdę trudna. Najczęściej uzależniony uważa, że wszystko ma pod kontrolą. Osobie takiej można pomóc, proponując np. odtruwanie alkoholowe w Dąbrowie Górniczej. Na skutek nadmiernego picia alkoholu, w organizmie gromadzi się wiele toksyn. Zabieg jakim jest detoks alkoholowy, ma na celu pozbycie się szkodliwych substancji i poprawienie stanu fizycznego chorego.

foczka

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpnia, 2021, 10:24:35 »
Na pewno taka pomoc nie jest łatwa. Bo jednak bardzo często alkoholik nie widzi nic złego w tym, że pije. Dlatego też uświadomienie go o uzależnieniu od alkoholu bardzo trudne jest. Kolejnym krokiem będzie namówienie go do odbycia terapii chociażby w ośrodku Nefo. Dlatego , że jest to ośrodek w którym to mają bardzo dobrych specjalistów którzy doskonale znają się na swoim fachu i gotowi są zawsze nieść pomoc.

Kanika

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sierpnia, 2021, 14:11:36 »
Odrzucanie pomocy i nieprzyznanie się do nałogu jest typowym zachowaniem uzależnionego. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Może warto rozważyć zaszycie alkoholowe? To jedna z najpopularniejszych metod leczenia nałogu. Tutaj z pewnością znajdziesz wiele przydatnych informacji https://esperalkatowice.pl/esperal-ruda-slaska-rybnik-dabrowa-gornicza/. Alkoholikowi w pojedynkę trudno pokonać nałóg, dlatego wsparcie jest niezbędne.

foczka

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Września, 2021, 13:02:33 »
Oj na pewno taka pomoc alkoholikowi nie jest taka prosta. Bo osoba uzależniona nie widzi nic złego w  tym, że pije. Także na pewno warto jest mi starać się przekonać do podjęcia walki z uzależnieniem. Więc już znalazłam ośrodek leczenia uzależnień Mental Relax, w którym to będą w stanie jej pomóc i to  dla mnie najważniejsze jest. Także mam nadzieję, że nie wycofa się z danego mi słowa i pobyt w tym ośrodku nie pójdzie na marne.

ites

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Września, 2021, 09:34:54 »
trzeba go na pewno namówić na terapię

werona

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marca, 2022, 20:32:49 »
Terapia to rzecz podstawowa, ale zaczyna się od detoksu i odwyku. Wiele osób decyduje się na esperal Kraków - zabieg zaszycie wykonywany jest w tym mieście między innymi. Dzięki swojemu działaniu skutecznie powstrzymuje przed sięgnięciem po trunek

domi.nika

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwietnia, 2022, 19:41:46 »
Alkoholizm jest bardzo duzym problemem - ale uwazam ze nalezy nie poddawac sie i walczyc. Poczytajcie o alkoholizmie https://www.9478.pl/osrodek-terapii-uzaleznien/
i leczeniu uzaleznien

patrycja.kos85

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: pomoc alkoholikowi
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Kwietnia, 2022, 11:52:45 »
terapia to podstawa