Autor Wątek: witaminy  (Przeczytany 141 razy)

anastazja1111

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1665
    • Zobacz profil
witaminy
« dnia: 17 Grudnia, 2022, 17:19:37 »
Dzień dobry. Ostatnio znalazłam bardzo ciekawy artykuł, w którym dostepne są informacje takie jak witaminy w rybach . Jak dla mnie jest tu jednak bardzo wiele przydatnych informacji na ten temat

kumatka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: witaminy
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudnia, 2022, 14:50:15 »
Faktycznie, ryby mają sporo nie tylko witamin, ale też zdrowych i niezbędnych dla organizmu tłuszczy omega. Nie każdy jednak wie,że sporo dobra mają też w swoim składzie kiszonki. Każdy z nas powinien każdego dnia jadać ogórki kiszone kapustę czy inne swoje ulubione warzywo. Woda z kiszonek reguluje  ciśnienie krwi oraz łagodzi migrenowe bóle głowy, a nawet kaszel, jest to skarb,który szybko można zrobić samemu we własnej kuchni.

Kaśka33

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 491
    • Zobacz profil
Odp: witaminy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipca, 2023, 16:01:16 »
A czy orientujecie się, jaka jest zalecana dzienna dawka witaminy D dla dziecka? Ostatnio dowiedziałam się że podawanie witaminy D dzieciom jest bardzo ważne i trzeba dbać o odpowiedni poziom aby zapewnić właściwy rozwój. Warto poszukać odpowiednich środków aby pokryć takie zapotrzebowanie i wie że mają je w Apteo.

elza

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 366
    • Zobacz profil
Odp: witaminy
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipca, 2023, 22:37:25 »
Witamina D - wspomaga zdrowe kości i mięśnie! Nazywana jest "witaminą słońca", jest szczególnie ważna dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Pomaga wchłaniać wapń, co wpływa na utrzymanie zdrowych kości i mięśni. Regularne narażenie na słońce i spożywanie produktów bogatych w witaminę D to sposób na zadbaniu o odpowiednią ilość tego składnika. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat witamin dla aktywnych, to koniecznie zerknijcie sobie tutaj https://www.kozaczek.pl/witaminy-dla-aktywnych-jak-wybrac-najlepsze-preparaty/ . Jest tam sporo wskazówek.

anastazja1111

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1665
    • Zobacz profil
Odp: witaminy
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudnia, 2023, 12:12:11 »
Można również sprawdzić informacje jak witamina d3 zapotrzebowanie dzienne . Ogólnie z tego co widziałam to tutaj na stronie dostępnych jest faktycznie bardzo wiele przydatnych ciekawostek, więc może jednak spodoba wam się takie właśnie rozwiązanie.